Sport i zasady, 12 reguł działania!

Może to znasz, możliwe, że właśnie poznasz kilka nowych. Moje zasady jakimi się kieruję w sporcie. Przeczytaj, przeanalizuj, skorzystaj, o ile Ego Tobie podpowie „Ja wiem lepiej” i przerwiesz czytanie w tym momencie.

1. Znaj swoje najsilniejsze ogniwa!

Czy wiesz, jakie są Twoje najmocniejsze strony? Czy masz szybkość, technikę, zwinność, a może szybko się uczysz? Poznaj swoje plusy i każdego, każdego dnia pracuj nad nimi.

2. Pracuj and swoimi najsłabszymi ogniwami!

Michael Jordan i jego rzuty za 3 punkty, do pewnego momentu była to najsłabsza jego umiejętność! Po pewnym czasie…. “swoimi słabościami” wygrywał mecze, rzucając za 3. Był tak silny jak jego najsłabsze ogniowo!

3. Unikaj zbyt dłuuuuugiego myślenia, działaj z intuicją!

Długie dywagacje powodują zbytnie idealizowanie, cofanie się w wykonywaniu kolejnych ruchów. Działaj tak jak podpowiada Tobie intuicja! Czasem będzie to oczywiste, a momentami zwariowane i irracjonalne i właśnie o takie rzeczy chodzi, niestandardowe.

Screenshot 2015-09-01 11.29.384. Utrwalaj swoje nawyki, które dają Tobie wzrost i wygrane!

Powtarzaj, powtarzaj, powtarzaj! Umysł zapamiętuje i kiedy dostaniesz bodziec to głowa wybierze, najczęściej powtarzany nawyk! Niech ten nawyk będzie najlepszy i najbardziej skuteczny w ważnych, stresującyh i ekstremalnych momentach.

5. Rób to co naprawdę Ciebie angażuje i inspiruje!

Jeśli coś kochasz, to nie ma mowy, żebyś robił to na pół gwizdka. Jeśli wykonujesz coś z tytułu serca, to będziesz to wykonywał na 100%, nawet w najmniejszym detalu! Wkładaj w to serce!

6. Rozwijaj swoje strategie, dzięki którym wygrywasz!

Analizuj i wdrażaj! Analizuj i wdrażaj! Czy oglądasz swoje mecze/występy, czy czasem się zastanawiasz dlaczego nie masz mocy/dnia/chęci? Czy zastanawiasz się dlaczego wtedy wygrałeś/wygraliście? Przeanalizuj co się działo przed i w trakcie, a dowiesz się jak znaleźć swoją strategię, która wygrywa! TWOJĄ STRATEGIĘ!

7. Zapisuj i kultywuj swoje cele!

Kiedy myślimy o inspirujących rzeczach i sytuacjach,są to marzenia, a kiedy to zapiszemy, stają się celami. Jeśli dodasz do tego jeszcze termin końcowy + detale wykonania (droga, proporcje), staję się celem, nad którym pracujesz już podświadomie! Podświadomość ma wielką moc!Screenshot 2015-09-01 11.30.49

8. Naucz się zapominać!

Jak coś spier**, nie rozpamiętuj. Zamykaj za sobą drzwi, nie żyj przeszłością!

9. Naucz się wyciągać wnioski!

Jak coś spier***, wyciągnij wnioski i idź dalej. Tylko skup się, aby dobrze patrzeć, czasem małe rzeczy przysłaniają wielkie momenty, doznania oraz rzeczy! Jeśli oglądasz siebie na rozgrywkach w konkursach, wyłącz głos, skup się na body language i nagle…. dostrzeżesz…. to czego wcześniej nie widziałeś.

10. Naucz się słuchać!

To co mówi trener, osoby ze środowiska i znajomi ma znaczenie. Warto wysłuchać ich do końca. Jeśli usłyszysz coś co jest niewygodne, to wysłuchaj do końca, nie usprawiedliwiaj się. Jak ktoś Ciebie „atakuje”, to nie odpieraj ataku odrazu, możliwe, że na końcu wypowiedzi będzie, to “COŚ” czego o sobie nie wiedziałeś. Jak skończysz czytać, posłuchaj tego kawałka > CLICK

11.Walcz na zewnątrz,a w środku utrzymuj spokój!

Bądź Tygrysem na zewnątrz, lecz w umyśle miej spokój niczym orzeł, który czeka na moment i upatruje ofiarę!

Sam Carmelo Anthony o tym pisze > CLICK

12. Dbaj o swoje ciało i umysł, one są świątynią twojej duszy!

Jedzenie, myśli, regeneracja, treningi i relacje – są Twoim paliwem. Ciało masz jedno i dbaj o nie należycie. Jedząc świńskie jedzenie, myśląc negatywnie i katastroficznie – to tak, jak byś do baku swojego auta lał, nie paliwko Verwę, lecz… to co lejesz do pisuaru kiedy wykonujesz czynność zwaną “jedynką”, a już nie wspominam o „dwójce”…. .Screenshot 2015-09-01 11.30.23

Dużego tego! Wiem, ja zmieniam to poprzez filozofię Kaizen, małe kroki ku wielkim rezultatom! Zmieniaj siebie chociaż w 1% dziennie, a za ponad kwartał będziesz kimś innym, pewniejszym siebie, zdyscyplinowanym charakterem, który wie czego chce i wie jak to osiągnąć!!

Będziesz nadal sobą, lecz wersją lepszą, niż ta która była na początku sezonu! Tak jak w sprzętach elektronicznych, nowe wersje należy wgrywać, aby lepiej wykorzystywać parametry swojego „sprzętu”, czyli ciała i umysłu. Tak samo i Ty możesz z każdym dniem, tygodniem, miesiącem, treningiem aktualizować swoje umiejętności.

Wgrywaj rzeczy systematycznie i potrzebne, inaczej będziesz jak windows, który na raz aktualizuje 50 rzeczy, a następnie nie zawsze działa… płynnie.

Zdjęcia – źródło Instagram.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*