Obserwacje o sporcie #MentalPaweł #MentalCoach

Z pamiętnika rozkmin o sporcie! ‪#‎MentalPaweł‬

To jest praca nad psychologią sportu! Siedzę w biurze, ogarniam sprawy klubowe, a za drzwiami słychać jak zawodnicy trenują boks. Krzyki trenera, mniej lub bardziej wyraźne komendy, odpowiedzi zawodnika, dyszenie, odliczanie i uderzenia w worek.
Czasem warto wyłączyć obraz i posłuchać, a niech wyobraźnia działa i ustawia obrazy w głowie. Według mnie, dobry zabieg na to, aby więcej zrozumieć i ujrzeć “oczami umysłu > wyobraźni”.

Kiedy oglądasz mecz/walkę, to wyłącz głos, a zobaczysz więcej, niż to co powierzchownie widzisz. Dostrzeżesz co dokładnie „mówi ciało zawodnika”.
Kiedy oglądasz mecz, wyłącz obraz, włącz wyobraźnię i pomyśl, co tak naprawdę się dzieje na parkiecie/ringu!

Często w filmach są sceny kiedy zawodnik w ważnym meczu decyduje, co ma wykonać i następuje tzw. slow motion. Głosy milkną, zupełna cisza, zawodnik się rozgląda, nie reaguje na dźwięki, tylko analizuje (to są ułamki sekund) w tym momencie podejmuje decyzję, która jest najsensowniejsza, najbardziej właściwa.

Spójrz na Lewandowskiego kiedy odbiera trudną piłkę, on wie co ma wykonać, bo robi to “z automatu”, tysiące godzin treningu i pracy NAD SOBĄ (umysł, ciało i duch)!!! Jego świadomość i podejście, każdy tak może, kwestia… jak bardzo tego chce!
Robert Lewandowski dzięki za Twoją gre i umiejętność „zapalania” innych do gry!

Inspiracja na dziś, na zawsze… https://www.youtube.com/watch?v=c2uw1xvwD-k

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*