Cele w sporcie, czyli 3 pytania do zawodnika i drużyny.

Jeśli grasz w nowej drużynie, a może właśnie miałeś transfer albo dopiero zaczynasz swoją karierę, to mam do Ciebie 3 pytania, które możesz stosować w wielu przypadkach jak i dyscyplinach.

1. Czy znasz cele Twojego trenera?

2. Czy znasz cele drużyny?

3. Czy znasz swoje cele? (Które są bliskie celom drużyny i trenera.)

Screenshot 2015-12-02 10.47.17

Myślę, że powinieneś znać te pytania i potrafić odpowiedzieć na nie, a nawet recytować odpowiedzi jak modlitwę. Najlepszą opcją byłoby, gdybyś miał je zapisane (pytania i cele) i codziennie czytał. Wtedy stają się afirmacją, po pewnym czasie wchodzą w podświadomość. Z czasem zaczynasz wierzyć bardziej, w to co napisałeś, a z kolejnym etapem zaczniesz zauważać, ze już to wykonujesz. Po tym etapie skupiasz się na jakości, technice i skuteczności. Okres czasu jaki mija zaley od Ciebie, może to być miesiąc, pół roku?

Jest taka sławetna fraza, że 1000 razy powtórzone kłamstwo staje się prawdą. Nie zachęcam Ciebie do kłamania wobec siebie (zamień to słowo na marzenie), lecz czasem początki nie są łatwe i trzeba dużo siły i wiary, aby w tym “kieracie” wytrzymać. Powtarzaj i działaj jakbyś już to miał i wiedział jak to wykonać, angielskie przysłowie o tym mówi Fake it, till You make it.

Warto zamknąć za sobą przeszłość i iść na przód i zapamiętać ważną kwestię, którą często się stosuje, w celu ustawienia sobie nowych wyzwań w już rozpoczętym sezonie. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć, musisz także czegoś się oduczyć – Mistrz Joda, Gwiezdne Wojny.

PS: Jeśli chcesz, żeby Twoje cele działały na Twoją korzyść, to odpowiedź sobie na te trzy pytania! Warto pamiętać, iż nie ma nic gorszego dla naszego życia, jak zbyt nisko wytyczony cel – z tego założenia wychodził Abraham Lincoln

Zamknij przeszłość i naucz się żyć tu i teraz, właśnie teraz kształtujesz przyszłość!

2015-12-01 16.54.50

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*