13 zbędnych przekonań w sporcie.

Czego nie powinni robić sportowcy oraz osoby, które na co dzień pracują w zespołach lub indywidualnie podchodzą do organizacji swoich celów zawodowych i prywatnych. 

Artykuł jest napisany tak, że masz postawiony problem/przekonanie, a następnie masz wypisane rozwiązanie.

 1. Spoglądać na innych kolegów z drużyny, którzy grają o poziom niżej i mówić „Dobra dzisiaj trochę odpuszczę, inni także nie jadą na 100%”. Jeśli tak robisz, to pamiętaj, że Twoja efektywność spier**la cichcem z Twojej gry…. a potem na meczu…. „nie masz formy”.Screenshot 2015-12-15 13.47.53
 2. Masz swój poziom i go reprezentuj, nie schodź niżej swoich oczekiwań, czasem jedna osoba może unieść drużynę, a czasem ją ściągnąć w dół. Którą osobą chcesz być??? PRZEMYŚL TO!
 3. Za dużo myśleć!!! Oooo tak, to zabija spory procent potencjału zawodnika. #ThinkOnceAndExecute
 4. Przypisywania sobie multi-zadaniowości w zawodach. Masz swoją jedną rolę i wykonaj ją jak najlepiej, tym co masz w tym miejscu i czasie w którym jesteś. Jeśli jesteś napastnikiem, obrońcą lub pomocnikiem to wykonaj to na 100%!
 5. Bycie reaktywnymi podczas głównych rozgrywek, czyli czekanie, aż ktoś zacznie rozgrywać! Jeśli ta osoba się nie ujawnia, to Ty powinieneś zacząć grać i prowadzić grę.Screenshot 2016-02-12 11.04.05
 6. „Czekać, aż coś się wydarzy„, prowokuj los, aby się wydarzyło. Nie czekaj na swoją kolei jak w sklepie spożywczym, tylko wyszarp swoje zwycięstwo!!
 7. Nie wahać się z decyzjami, tylko je podejmować. Nie pytaj się czy warto, lepsza jest jakakolwiek reakcja/decyzja niż brak decyzji/reakcji. Tam mawiał Tony Soprano!
 8. „Przegrana jest sierotą”…. czyżby? Jest wypadkową wszystkich działań zawodników i/lub podjętych decyzji.
 9. Szukania winy w zespole lub dookoła siebie. Najpierw szukaj winy w sobie, jeśli wykonałeś wszystko poprawnie, to wtedy możesz szukać dalej. Wykonaj jedno proste ćwiczenie – po danej rozgrywce podejdź do lustra i powiedź sobie szczerze na ile % grałeś? 100, a może 110, a może na 50? PRZEMYŚL TO!Screenshot 2016-02-12 11.02.42
 10. Ufać miernym/ograniczającym przekonaniom, czyli takim, które obniżają Twój poziom gry i zaangażowania podczas treningów i zawodów. Przeanalizuje jakie masz podejście do gry „Czy jak oni się nie angażują, to ja także?” PRZEMYŚL TO!
 11. Nie ufaj zabobonom, przekonaniom, przepowiedniom, które są wytworem ludzkiej wyobraźni, a właściwie strachu w celu usprawiedliwiania się na brak wyników. To, że założysz inne skarpetki, nie zjesz batonika, czy gacie na lewą stronę, a już nie wspominam o przejściu pod drabiną…. na pewno nie zaważy na Twojej wygranej ale może zaważyć na Twoim podejściu do życia i gry! A może powiesz mi, że tak jest, bo 5 razy się zdarzyło na ponad 60 rozegranych meczy!? I Ty nadal będziesz w to wierzył/a?? PRZEMYŚL TO!
 12. Ponieść się negatywnym emocjom podczas ważnych rozgrywek, każdy to potrafi, każdy! KAŻDY POTRAFI SIĘ WKU*WIAĆ, A ILU POTRAFI PANOWAĆ NAD SOBĄ… GARSTKA, a właściwie JEDNOSTKI!!! PRZEMYŚL TO!Screenshot 2016-02-12 11.05.32
 13. „Bycie owieczką podczas gry”! Miej spokój w środku, reprezentuj lwa na zewnątrz! Jesteś wzorem dla wielu młodszych zawodników, więc pokaż klasę dla siebie, rodziny, znajomych dla społeczeństwa. Wiem, wiem możesz mieć to w du*ie, ale pomyśl, A na kim Ty się wzorowałeś/aś jak byłeś młodszy… na starszych kolegach i koleżankach. PRZEMYŚL TO!

 

A CO TY ROBISZ, ABY POKAZAĆ (chociaż lub tylko) DOBRY PRZYKŁAD?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*