Życie bez ograniczeń, czyli sztuka dystansu i bez hejtu.

Niecałe trzy tygodnie temu (30.04) miałem możliwość uczestniczyć w dosyć sporym wydarzeniu, które nazywało się “Życie bez ograniczeń”. Główni bohaterowie Nick Vujicic oraz Les Brown. Sporo życiowej wiedzy, dużo życiowego humoru oraz dla mnie jako trenera dużo wiedzy technicznej oraz organizacyjnej pod kątem umiejętności trenerskich. Będę mówił o tym, co mi się podobało, hejty zostawiam dla hejterów i ich domysłom. Wymienię tych, którzy zapadli mi w pamięć i zostawili ślad w mojej głowie.

Milewski, Bączek, Malicka, Jakubiak, Vujicic i Brown, kolejność przypadkowa!

Kilka fraz jakie chcę Wam przekazać z tego wydarzenia. Oczywiście biorę za pewnik, że wiesz chociaż jak wyglądają prelegenci, ponieważ to ma wielkie znaczenie. Dosłownie nie cytuję, lecz sens wypowiedzi został zachowany.

Nick Vujicic:

“… kiedy poznałem po raz pierwszy moją żonę, to z tych nerwów pociły mi się ręce, a nogi same uginały mi się w kolanach…”

“… podczas niektórych moich przemówień, mam czasem obawę. Kiedy przytulam do uczestników, boję się, że czasem może ktoś mnie wziąć pod pachę i pójść… “

bezograniczen

Les Brown:

“… ja jak zaczynałem swoją karierę miałem dwie pałki trzciny cukrowej, a Donald Trump jak zaczynał miał 2 mln dolarów…”

“… cmentarz, miejsce nie wykorzystanych talentów…”

“… jeśli padasz na ziemię, to chociaż na plecy, będziesz mógł wtedy oglądać niebo, a nie ziemię…”

“… If You will do what is easy in your life, your life will be hard, but if You will do hard things, your life will be easy…”

Śmiech Lesa Brown był taki niesamowity, że nie sposób było, także się nie śmiać!

Łukasz Jakóbiak

“… marzenia nie mają daty ważności…”

“…pamiętnik przyszłości, zapisuj tam rzeczy tak, jak by już się wydarzyły…”

Jakub Bączek:

“… dziennikarze twierdzili, że my wygraliśmy, dzięki temu, że nam wszystkie piłki WLAZŁY..”

“…. przeramowanie “grupa śmierci” na “grupa śmierdzi”…”

Magdalena Malicka:

Cała prezentacja i sposób jej przedstawienia. Profesjonalnie, pełna burzliwych faktów oraz szczerości. Najbardziej szczera osoba podczas całego wydarzenia. Daje do myślenia jej historia, każdy kowalem swojego losu, a ona była “kowalem z ciężkim i mocnym młotem”.

Zapewne aby lepiej zrozumieć te wszystkie rzeczy to nie ukrywam, że trzeba byłoby chociaż przez chwilę być na miejscu.

Słuchając Nicka Vujicic i widząc go poruszającego się po scenie dało mi osobiście bardzo duże przeżycie. Kiedy jesteś w środowisku ludzi zdrowych, czyli każdy ma kończyny na swoim miejscu i odpowiednią ilość, to widząc Nicka masz wrażenie… . Ja miałem wrażenie, że śnie i nie dowierzam: łatwość poruszania się po scenie, lekkość mowy, humor, dystans do siebie, i te podejście do życia. Widzisz i nie wierzysz, bo myślisz, że takie rzeczy tylko na YouTube’ie!

Często się słyszę stwierdzenie, że „Takie rzeczy to tylko w filmach!”, jeśli chodzi o zoombie to myślę, że tak 🙂 . Z każdym poznanym człowiekiem i jego historią, co raz bardziej widzę, że powinno się mówić, że takie rzeczy to ŻYCIE! Następnie powinno się dodać, że można o tym film nakręcić. Ja czasem łapię się na takim stwierdzeniu jak oglądam dobry film, że “… ej, a to na faktach?”.

Takie wydarzenie to niesamowite doświadczenie dla zmysłów i duszy. Często sam szukam inspiracji i widzę, że wiele osób powinno się wybrać na takie wydarzenie i poczuć, a przede wszystkim, zobaczyć tych ludzi.

rentierzyInnym ciekawym zjawiskiem było to, jak ludzie jednoczą się w grupy i potrafią działać. Piszę o grupie z tabliczkami “Rentierzy.FM”. Duża energia, radość, pozytywne nastawienie. Wiele razy już chciałem użyć stwierdzenia, “Co za sekta!”. Moja polskość czasem mnie wiedzie w takie stwierdzenia, lecz szybko łapałem tą myśl, a następnie mówiłem, co za super pozytywni ludzie, jak oni potrafią się zgrać i działać”, te myśli i słowa nie były wymuszone, lecz wypowiedziane z dobrą energią i przekonaniem.

Pojechałem tam także aby obserwować trenerów, jak zachowują się na scenie, jakie rzeczy wykonują, ćwiczenia, szukałem inspiracji. Pośród trenerów, można było zauważyć, poziom przygotowania oraz energii na scenie. Czasem byłem zawiedziony początkiem prezentacji ale po  krótkim czasie, zaczynało się dobrze rozkręcać. Podczas tych prezentacji, usłyszałem jedno stwierdzenie nt. trenerów “Może ich się lepiej czyta, a nie słucha?”, zabawne ale prawdziwe!Screenshot 2015-05-20 11.31.15

Z całego wydarzenia/wyjazdu jestem bardzo zadowolony i jedna fraza przychodzi mi na myśl kiedy patrzę na tych wszystkich ludzi, którzy występowali: KIEDY WIDZISZ DOBREGO CZŁOWIEKA, STARAJ SIĘ GO NAŚLADOWAĆ. KIEDY WIDZISZ ZŁEGO CZŁOWIEKA, ZASTANÓW SIĘ NAD SAMYM SOBĄ”. Tym stwierdzeniem, Konfucjusz przekazuje bardzo ważną i istotną prawdę. Myślę, że hejtowanie i wytykanie jest bardzo łatwe, lecz kiedy mamy spojrzeć na siebie, wtedy szukamy…. nie nie szukamy naszych wad, w wielu wypadkach szukamy wymówek i dalej hejtujemy! Także mam takie sytuację, że się na tym łapie, lecz staram się to zmieniać, bo czasem jest tak “… że u kogoś drzazgę w oku widzisz, a u siebie belki nie dostrzegasz…”

PS: warto modelować dobre postawy i szukać w osobach to co najlepsze. Spoglądaj na siebie ale także na otoczenie wokół siebie, one także jest istotne, ponieważ otoczenie także bardzo dużo Tobie podpowiada!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *