Kilka słów o „słowach wielkich”, czyli cytatach! (część 1)

Są to zwykłe słowa, ułożone i dobrane w odpowiedniej kolejności. Potrafią rozweselić człowieka, jak i wprowadzić w wielką zadumę, a niektórym nawet zmienić życie. Ja jestem osobą, która od ponad 4 lat, codziennie ma styczność z takimi słowami i widzę jaką to powoduje różnicę w moim myśleniu i samoświadomości. Mam kilka swoich strategii, na to jak siebie inspirować, tworzyć własne cytaty, myśleć po swojemu i uczyć się słuchać innych.Screenshot 2015-06-05 09.56.49

Najlepsze słowa/powiedzenia/cytaty, które w pewnym momencie stają się wielkimi słowami, powstają, kiedy wykonuję coś, co jest ponad miarę mnie. Wtedy kiedy działam sam lub ludźmi z którymi współpracuję, z którymi tworzę, coś co jest większe od nas samych. Pamiętaj, że tak naprawdę nie ma rzeczy większych od Ciebie, są tylko przekonania większe od Ciebie w danym momencie!

Uważaj o czym myślisz, ponieważ podczas pracy z ludźmi, możesz obserwować jak w wielu przypadkach jesteśmy zamknięci i dosłownie “Boimy się myśleć o rzeczach wielkich”. Z moich statystyk, które sam prowadzę wynika, że 17 na 20 przypadków tak to wyglądało. Powodem jest to, że:

  • chcemy być skromni (naturalnie lub jest to wymuszone),
  • zwyczajnie (za mało odważnie) mierzymy siły na zamiary,
  • słuchamy innych w ich wywodach na nasz temat, często są to nie prawdy a raczej chęć zabrania nam wartości,
  • zwyczajnie jesteśmy w środowisku o przeciętnych aspiracjach.

Nikogo w tym momencie nie hejtuję, że posiada za niskie aspiracje, lecz jedno wiem! Sam kiedyś byłem osobą, która nie wychylała się  oraz doznała wielu przykrych jak i tych pięknych chwil. Doskonale wiem, na co mnie stać i jak mogę to osiągnąć. Poniżej przedstawię Tobie kilka moich cytatów, które przez bardzo długi okres czasu przewinęły lub przewijają się przez moje życie!

Opanowanie innych to siła, opanowanie siebie to prawdziwa moc.

Lao – Tse

półlegendarny chiński filozof, twórca taoizmu

Kiedy widzę jak panuję nad sobą, zauważam jak zaczynam panować nad grupą. Jeśli chcesz kogoś czegoś nauczyć, zacznij od siebie, a efekt przyjdzie... .

Screenshot 2015-06-05 09.55.51

Żyjesz tylko raz, ale jeżeli zrobisz to dobrze, raz wystarczy.

Mae West

aktorka filmowa i teatralna

Nic dodać, nic ująć! Te słowa kojarzą mi się także z pewną osobą, GREG PLITT, dzięki Matuesz M za dobry film o nim!

Jeśli masz więcej niż 3 priorytety działania, to znaczy, że nie masz żadnego.

Jim Collins

amerykański konsultant biznesowy, autor książek, wykładowca

Poznałem tego autora dzięki, dwóm bliskim mi osobom Robert Matyszewski i Michał Kęsek. Dzięki Panowie! Jim ma genialne pomysły, a jego książki “Od dobrego do wielkiego” jest zajebi**a!

Własna konstytucja. To coś istotnego, kiedy wszystko dookoła zdaje się nieistotne, to wiara w siebie.

Ja 🙂

Kiedy pisałem jedno ze szkoleń, dzięki któremu zostałem zauważony, a następnie spisanie i wrzucenie tego do artykułu, pokazało mi, iż warto mieć WŁASNĄ KONSTYTUCJĘ!

Żal z powodu tego, co zrobiliśmy, czas złagodzi; to żal z powodu tego, czego nie zrobiliśmy, jest nie do złagodzenia.

Sydney J. Harris

dziennikarz

Dlatego, robię, to co robię w życiu!

Screenshot 2015-06-05 09.57.41

Nie należy gniewać się na bieg wypadków, bo to ich nic nie obchodzi.

Marek Aureliusz

Cesarz rzymski

Nie pytam się zrozpaczony, „Dlaczego coś mi się stało i akurat mi się to wydarzyło?”. Pytam się raczej, „Co mogę z tym zrobić?”. Jestem tu i teraz i idę do przodu i “nie ciągnę, ogona przeszłości”.

Screenshot 2015-06-05 09.55.04

Mount Everest, pokonałeś nas. Ale ja wrócę. I ja pokonam ciebie. Ponieważ ty już nie możesz urosnąć, a ja mogę.

Edmund Hillary

pierwszy zdobywca Mount Everestu

Zawsze mogę dalej, więcej i lepiej. Dlatego się nie poddaję i idę przed siebie, wspieram siebie w bieganiu czy byciu inspiracją dla innych!

Niech błędy wynikają z ambicji, a nie z lenistwa. Rozwiń w sobie siłę do robienia śmiałych rzeczy, a nie do znoszenia cierpienia.

Niccolò Machiavelli

Mój ulubieniec, jeśli chodzi o tematykę władzy, którą się interesuję! Machiavelli tylko opisywał rzeczywistość, a ludzie kojarzą, go z tym, jakby on sam to wykonywał. Dobry obserwator i słuchacz. Jego słowa w tych dwóch zdaniach dają mi odpowiedni mindset do działania!

Powiesz mi, że to słowa i zamiast działać, to cytujesz innych. Tak, to tylko słowa ale czy chociaż jedno, z nich nie poruszyło Ciebie w środku? Czy przez nie chwilę, pomyślałeś… coś w tym jest! Dlatego często korzystam i wykorzystuję aby wpływać na siebie!

W tym artykule wysyłam Tobie pierwszą część moich ulubionych (a jest ich całe mnóstwo) cytatów. W następnym podzielę się innymi!

PS: dziękuję Dariuszowi Trybie, za to, że stworzył coś takiego jak DAWKA MOTYWACJI. Każdy dzień, każde słowo ma znaczenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *