LIFE MODE w wersji “TU i TERAZ” !

Ponad miesiąc temu firma #adidas wykonała, według mnie genialną kampanię. W kilkunastu krótkich filmach z największymi gwiazdami sportu, została ujęta cała esencja życia! Mocno powiedziane, tak cała esencja! Obejrzyj najpierw te dwa filmy, a potem czytaj dalej! To tylko 105 sekund!

Screenshot 2015-06-17 11.49.42

Screenshot 2015-06-17 11.48.42

Jeśli obejrzałeś i poświeciłeś te 105 sekund, czyli niecałe dwie minuty, masz możliwość określić swoje najważniejsze podejście w życiu. Zapewne są osoby, które nie obejrzały, więc mają skrót tych filmów w tym tekście poniżej.

Nie ma przeszłości (do not live in it), nie ma przyszłości (do not think about it), liczy się dzisiaj (I take today), tylko ten moment (this moment I own it).

Spisałem najważniejsze kwestie jakie wypowiedział D Rose. Jeśli znasz jego historię, to wiesz, że jeśli odrzucisz całą komercyjną otoczkę, promowania marki i zwiększania świadomości i sprzedaży, to jego słowa są prawdziwe. Jego historię możesz zobaczyć tutaj D Rose #thereturn 

Jeśli czytałeś Anthonego de Mello Przebudzenie, także mogłeś uchwycić, iż jedno z jego myśli w tej książce jest, to aby być “Tu i teraz”. Pracując z drużyną w szatni, przed meczem wielokrotnie poruszałem kwestię, żeby nie myśleć o przeszłości, lecz dawać z siebie najwięcej w momencie w którym jesteśmy!

Utkałem dwa stwierdzenia, podczas mojej pracy z zawodnikami,:

“Jeśli żyjesz przeszłością, to nie skupiasz się na teraźniejszości, jeśli nie żyjesz w teraźniejszości, nie możesz budować przyszłości”.

Dodam, jeszcze, że nie zbudujesz swojej i tym bardziej drużyny przyszłości.

“Jeśli, wiesz co masz (wdzięczność), to wiesz o co prosić, jeśli wiesz o co prosić, to wiesz o co walczyć (cele i determinacja). Jeśli wiesz o co walczysz, to wiesz dokąd chcesz dojść (kim chcesz być)”

Skomentuje to tak, że “… Cel uświęca środki” –  Machiavelli

Możliwe, że gdzieś to przeczytałem, nie pamiętam. Cały czas się szkolę i pracuję nad sobą, zwiększając zakres wiedzy teoretycznej jak i praktycznej.

Wielokrotnie spotkałem się z osobami, które robią coś “bo robią”, bez celu, wykonują coś z przyzwyczajenia. Wystarczy kilka gorszych chwil (pogoda, zły dzień), a przyzwyczajenie znika, a za nimi chęci i wola do walki. Poziom Twojej gry (sport), zaangażowania spada i tym samym ciągniesz siebie, a przy okazji innych w dół.

Od pewnego czasu wyznaję zasadę, że wykorzystuję każdy możliwy moment, aby wykonać coś istotnego! Mam pewną zasadę, gdzieś to wyczytałem, nie wiem gdzie ale zostało mi to w pamięci:

“Nie łagodź napięcia, tylko skupiaj się na celu”

Kiedyś starałem się “zbić ciśnienie”, teraz nie ustaję w działaniu tylko realizuję cele sportowe, prywatne i zawodowe!

A co Ty możesz wykonać dzisiaj dla samego siebie, co spowoduje zasadniczą różnicę?

…..

Tego się uczę sam i ludzi w moim środowisku. Dlatego dziękuję #adidas za, tą świetną kampanię, ludziom wokół mnie i sobie, że to dostrzegam i zmieniam siebie, a następnie Świat!

  1 comment for “LIFE MODE w wersji “TU i TERAZ” !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *